Přeskočit navigaci

O špercích

Zapínání dětských náušnic

Většinu modelů našich dětských náušnic můžeme vyrobit s kterýmkoli z následujících typů zapínání. Při výběru toho nejvhodnějšího myslete na to, aby se náušnice dobře nasazovaly, aby dobře držely na uchu a zároveň, aby co nejméně hrozilo riziko zranění při zachycení o nějaký předmět. Chcete vidět rozdíl mezi jednotlivými typy zapínání? Podívejte se na následující videa.

Zapínání dětských náušnic
od 3 měsíců do 3 let

Brizura

Zapínání typu brizura je vpředu, háček se zasune do očka na přední straně náušnice, což je praktické, pokud náušnice nasazuje někdo jiný než samotná nositelka.

  • Toto zapínání je velice odolné proti ztrátě.
  • Zapínání je velice křehké, a proto je nutné si dát pozor především při prvním zapínání.
Náušničky s brizurou
od 6 měsíců

Puzeta

Uzávěr ve tvaru puzety se u tohoto typu zapínání navléká na dřík (tyčku) náušnice. Dřík je opatřen zářezem, do kterého puzeta zapadne. Tento typ zapínání je populární zejména v západní Evropě.

  • Pokud se náušnice dítěti o něco zachytí, uvolní se snadněji, což může zabránit případnému poranění ucha. Zapínání je velice lehké a tudíž cenové přístupnější.
  • Puzeta drží na uchu o trochu méně než šroubovací typ balónek.
Náušničky s puzetou
od 5 měsíců

Balónek

Dřík (tyčka) náušnice je v tomto případě opatřen závitem, na který se našroubuje uzávěr ve tvaru balónku. V Česku je tento typ zapínání velmi oblíbený.

  • Náušnice je připevněna velmi bezpečně a téměř nehrozí její ztráta.
  • Kvůli šroubovacímu systému se nasazuje hůře. Další malou nevýhodou je, že se do uzávěru mohou lehce zachycovat nečistoty, např. mýdlo nebo krém, takže je potřeba jej pravidelně čistit.
Náušničky s balónkem
od 5 do 12 let

Na klapku

Zapínání je umístěno na zadní straně náušnice a je opatřeno klapkou, která náušnici uzavře a brání tak jejímu otevření a ztrátě. Obecně se u náušnic toto zapínání používá nejčastěji. Je vhodné pro větší slečny. Zapínání typu klapka je také jediné, které se dá opatřit tzv. pojistkami. Jedná se o malý průřez v zapínání, do kterého se zahákne mírně ohnutý a prodloužený háček, který zabrání případné ztrátě.

  • Velice jednoduché na zapínání.
  • Je váhově těžší, cena je tedy vyšší.
  • Není vhodné pro miminka.
Náušničky se zapínáním na klapku

Kdy a jak propíchnout dětská ouška?

Rozhodnutí pořídit své holčičce první náušničky s sebou přináší spoustu otázek a rozhodování. Nemělo by jít o spontánní záležitost, ale o něco, co by se mělo nejdříve pořádně promyslet.

Více o Propichování oušek
Typy zapínání dětských náušnic
Vytvořte si vlastní dětské náušničky

Vytvořte si vlastní dětské náušničky

Vytvořte si dětské náušnice podle vašich představ během chvilky v našem konfigurátoru náušnic. Kreativitě se meze nekladou :)

Vytvořit si vlastní šperk

Projekt "Rodinné Vánoce" f. Danfil Jewellery s.r.o., registrační číslo 0380001185, zaměřený na vytvoření kreativního vánočního marketingového konceptu je financováno Evropskou unií – Next Generation EU v rámci Národního plánu obnovy, iniciativa Kreativní vouchery.

Jsme držiteli následujících certifikátů

Naše platební metody

Chat