Přeskočit navigaci
Barevná typologie

Barevná typologie

Vybíráte dětské náušnice a nevíte, jakou barvu zvolit? Inspirujte se našimi tipy, jakou kombinaci barvy zlata a zirkonu vybrat třeba podle symboliky nebo odstínu vlasů a kůže.

Barevná typologie podle zlata

Při výběru barvy zlata dětských náušnic nezapomínejte na barevnou typologii vaší dcery. Důležitá je barva pleti a vlasů. Pouhým pohledem můžete určit, zda je tón pleti vaší dcery teplý, nebo studený.

 • Studený typ

  Pokud má vaše dcera růžovoučké tvářičky, světlejší pleť a na těle jí prosvítají žilky do modra, její barevná typologie je studená a bude se pro ni nejlépe hodit šperk z bílého nebo růžového zlata.

 • Teplý typ

  Naopak pokud má snědý obličejík a žilky na těle zelené barvy, je teplý typ, a bude se pro ni hodit zlato žluté. I zde je však možné zvolit růžové zlato, které může být projasněno kamínkem v teplejším odstínu.

Barevná typologie podle barvy kamene

Stejně jako pro výběr zlata i pro výběr barvy kamene v dětském šperku můžeme využít barevné typologie pleti a vlasů. Pro teplé typy jsou vhodné jiné odstíny barev než pro holčičky, jejichž barevný tón pleti je studený.

 • Náušničky pro blondýnky s teplým tónem pleti

  Blondýnky s teplým tónem pleti

  Půvab nositelky náušnic nejlépe podtrhnou kamínky v teplých zemitých odstínech. Hodí se pro ně tmavě modrá, ale také různé odstíny zelené, jako je smaragdová nebo olivově zelená.

 • Náušničky pro blondýnky s chladným tónem pleti

  Blondýnky s chladným tónem pleti

  Podle barevné typologie je vhodné volit barvy kamínků v barvě růžové a ametystově fialové, které příjemně doplní chladný tón jejich pleti.

 • Náušničky pro brunetky s teplým odstínem pleti

  Brunetky s teplým odstínem pleti

  Pro tento typ slečen jsou nejvhodnější kamínky v barvě červené, oranžové nebo žluté. Ty totiž rozzáří a podtrhnou tón jejich pleti.

 • Náušničky pro brunetky s chladným tónem pleti

  Brunetky s chladným tónem pleti

  Pokud má vaše dcera světlou pleť a je brunetka, budou se pro ni hodit náušničky s kamínky v barvě průzračné, růžové, červené nebo rubínově červené.

 • Náušničky pro černovlásky

  Černovlásky

  Jestliže má vaše holčička černé vlásky, její půvab nejlépe podpoří smaragdově zelená, tmavě modrá nebo ametystově fialová bez ohledu na tón její pleti.

 • Náušničky pro rusovlásky

  Rusovlásky

  Pro malé rusovlásky se světlou pletí je nejlepší volbou průzračně bílá. U zrzavých slečen se snědou barvou pleti se potom nejlépe vyjímají odstíny zelené.

Vybrat náušničky

Jsme držiteli následujících certifikátů

Naše platební metody

Chat