Přeskočit navigaci

❤️ Sleva -15 % na všechny kategorie skladem, nenechte si je ujít! ❤️

O špercích

Barevná typologie

Vybíráte dětské náušnice a nevíte, jakou barvu zvolit? Inspirujte se našimi tipy, jakou kombinaci barvy zlata a zirkonu vybrat třeba podle symboliky nebo odstínu vlasů a kůže.

Barevná typologie

Barevná typologie podle zlata

Při výběru barvy zlata dětských náušnic nezapomínejte na barevnou typologii vaší dcery. Důležitá je barva pleti a vlasů. Pouhým pohledem můžete určit, zda je tón pleti vaší dcery teplý, nebo studený.

 • Studený typ

  Studený typ

  Pokud má vaše dcera růžovoučké tvářičky, světlejší pleť a na těle jí prosvítají žilky do modra, její barevná typologie je studená a bude se pro ni nejlépe hodit šperk z bílého nebo růžového zlata.

 • Teplý typ

  Teplý typ

  Naopak pokud má snědý obličejík a žilky na těle zelené barvy, je teplý typ, a bude se pro ni hodit zlato žluté. I zde je však možné zvolit růžové zlato, které může být projasněno kamínkem v teplejším odstínu.

Barevná typologie podle barvy kamene

Stejně jako pro výběr zlata i pro výběr barvy kamene v dětském šperku můžeme využít barevné typologie pleti a vlasů. Pro teplé typy jsou vhodné jiné odstíny barev než pro holčičky, jejichž barevný tón pleti je studený.

 • Blondýnky s chladným tónem pleti

  Blondýnky s chladným tónem pleti

  Podle barevné typologie je vhodné volit barvy kamínků v barvě růžové a ametystově fialové, které příjemně doplní chladný tón jejich pleti.

 • Blondýnky s teplým tónem pleti

  Blondýnky s teplým tónem pleti

  Půvab nositelky náušnic nejlépe podtrhnou kamínky v teplých zemitých odstínech. Hodí se pro ně tmavě modrá, ale také různé odstíny zelené, jako je smaragdová nebo olivově zelená.

 • Brunetky s chladným tónem pleti

  Brunetky s chladným tónem pleti

  Pokud má vaše dcera světlou pleť a je brunetka, budou se pro ni hodit náušničky s kamínky v barvě průzračné, růžové, červené nebo rubínově červené.

 • Brunetky s teplým odstínem pleti

  Brunetky s teplým odstínem pleti

  Pro tento typ slečen jsou nejvhodnější kamínky v barvě červené, oranžové nebo žluté. Ty totiž rozzáří a podtrhnou tón jejich pleti.

 • Rusovlásky

  Rusovlásky

  Pro malé rusovlásky se světlou pletí je nejlepší volbou průzračně bílá. U zrzavých slečen se snědou barvou pleti se potom nejlépe vyjímají odstíny zelené.

 • Černovlásky

  Černovlásky

  Jestliže má vaše holčička černé vlásky, její půvab nejlépe podpoří smaragdově zelená, tmavě modrá nebo ametystově fialová bez ohledu na tón její pleti.

Podívejte se také na symboliku barev kamenů a doporučení té nejvhodnější barvy kamínku pro vaši princeznu podle její barevné typologie.

Vytvořte si vlastní dětské náušničky

Vytvořte si vlastní dětské náušničky

Vytvořte si dětské náušnice podle vašich představ během chvilky v našem konfigurátoru náušnic. Kreativitě se meze nekladou :)

Vytvořit si vlastní šperk

Projekt "Brand Building pro Danfil Showroom”, f. Danfil Jewellery s.r.o., registrační číslo 461000036, zaměřený na kombinaci digitálního marketingu a osobního přístupu kamenné pobočky a je financován Evropskou unií z Národního plánu obnovy - iniciativa Kreativní vouchery, výzva č. 461, Kreativní vouchery II.

Jsme držiteli následujících certifikátů

Naše platební metody

Chat