Přeskočit navigaci

❤️ Sleva -15 % na všechny kategorie skladem, nenechte si je ujít! ❤️

O špercích

Propichování dětských oušek

S výběrem prvních náušniček pro vaši malou holčičku souvisí i rozhodování, kdy a jak nechat ouška propíchnout.

Propichování dětských oušek

Propíchnout jehlou, nebo nastřelit?

Možnosti jsou v zásadě dvě - propíchnutí, nebo nastřelení, pokud tedy nepočkáte, až se bude vaše malá princeznička moci rozhodnout sama, zda chce, nebo nechce ouška propíchnout.

Kdy a jak nechat propíchnout dětská ouška?

Propíchnutí jehlou

Propíchnutí jehlou je klasika, která se dělá už mnoho let, je levnější a zakoupené náušničky můžete na ouško dát ihned.

Nastřelení náušnic

Poměrně novější metoda a stále oblíbenější je nastřelení dětských náušniček pomocí speciální nastřelovací pistole. Je obecně méně bolestivé, ale jeho cena je vyšší.

Rozhodnutí je tedy pouze na vás. Doporučujeme vybrat zkušeného a ověřeného odborníka. Inspirujte se recenzemi ostatních rodičů.

Kdy ouška nechat propíchnout?

Další z otázek snad každé maminky a tatínka při koupi prvních dětských náušniček je, kdy nastává ta nejvhodnější doba k propíchnutí. Opět je to na úvaze a rozhodnutí rodičů. Odborníci však radí, aby se ouška nenechávala propíchnout dříve než ve 3 měsících, kdy je miminko po očkování a je chráněno proti tetanu.

Odborné píchnutí ouška
Kdy a jak nechat propíchnout dětská ouška?
Kdy a jak nechat propíchnout dětská ouška?

Péče o dětské ouško po propíchnutí

Čerstvě propíchnuté dírky v oušku doporučujeme nechat v klidu. Každý kontakt s rankou jen zvyšuje možnost zanesení infekce, proto je vhodné to nepřehánět s nadbytečným používáním mastiček, krému, lihu či dokonce Framykoinu, který se má používat jen na zánětlivá onemocnění kůže.

Více o péči po propíchnutí
Dětské ouško

Při výběru prvních náušniček a řešení, kdy a jak propíchnout doporučujeme navštívit naše stránky DětskéOuško.cz, kde je podrobně popsáno nejen kdy, jak a kde nechat ouška propíchnout, ale také, jak se starat o ouško po propíchnutí.

Přejít na stránky

Projekt "Brand Building pro Danfil Showroom”, f. Danfil Jewellery s.r.o., registrační číslo 461000036, zaměřený na kombinaci digitálního marketingu a osobního přístupu kamenné pobočky a je financován Evropskou unií z Národního plánu obnovy - iniciativa Kreativní vouchery, výzva č. 461, Kreativní vouchery II.

Jsme držiteli následujících certifikátů

Naše platební metody

Chat