
Propichování dětských oušek
S výběrem prvních náušniček pro vaši malou holčičku souvisí i rozhodování, kdy a jak nechat ouška propíchnout.
Propíchnout jehlou, nebo nastřelit?
Možnosti jsou v zásadě dvě - propíchnutí, nebo nastřelení, pokud tedy nepočkáte, až se bude vaše malá princeznička moci rozhodnout sama, zda chce, nebo nechce ouška propíchnout.

-
Propíchnutí jehlou
Propíchnutí jehlou je klasika, která se dělá už mnoho let, je levnější a zakoupené náušničky můžete na ouško dát ihned.
-
Nastřelení náušnic
Poměrně novější metoda a stále oblíbenější je nastřelení dětských náušniček pomocí speciální nastřelovací pistole. Je obecně méně bolestivé, ale jeho cena je vyšší.
- Rozhodnutí je tedy pouze na vás. Doporučujeme vybrat zkušeného a ověřeného odborníka. Inspirujte se recenzemi ostatních rodičů.
Kdy ouška nechat propíchnout?
Další z otázek snad každé maminky a tatínka při koupi prvních dětských náušniček je, kdy nastává ta nejvhodnější doba k propíchnutí. Opět je to na úvaze a rozhodnutí rodičů. Odborníci však radí, aby se ouška nenechávala propíchnout dříve než ve 3 měsících, kdy je miminko po očkování a je chráněno proti tetanu.
Odborné píchnutí ouška
Péče o dětské ouško po propíchnutí
Čerstvě propíchnuté dírky v oušku doporučujeme nechat v klidu. Každý kontakt s rankou jen zvyšuje možnost zanesení infekce, proto je vhodné to nepřehánět s nadbytečným používáním mastiček, krému, lihu či dokonce Framykoinu, který se má používat jen na zánětlivá onemocnění kůže.
Více o péči po propíchnutí

Při výběru prvních náušniček a řešení, kdy a jak propíchnout doporučujeme navštívit naše stránky DětskéOuško.cz, kde je podrobně popsáno nejen kdy, jak a kde nechat ouška propíchnout, ale také, jak se starat o ouško po propíchnutí.
Přejít na stránky