Přeskočit navigaci

❤️ Sleva -15 % na všechny kategorie skladem, nenechte si je ujít! ❤️

O špercích

Jak vybrat snubní prsten

Při výběru snubního prstenu byste se měli řídit především vlastním vkusem. Budete to právě vy, kdo bude snubní prsten nosit a bude ho mít stále na očích. Naše snubní prsteny jsme rozdělili do 4 kolekcí. Jednoduché, ale nadčasové snubní prsteny naleznete v kolekci Basic. Originální, netradiční prsteny si můžete vybrat v kolekci Casting. Luxusní snubní prsteny představuje kolekce Eternity. A netypické ručně vyráběné snubní prsteny najdete v kolekci Exclusive.

Jak vybrat snubní prsten

Pro klienty, kteří mají vlastní představu, jak by měl snubní prsten vypadat, nabízíme i možnost zakázkové výroby. Poradíme vám a společně vytvoříme prsteny přesně podle vašeho přání. Stačí nás kontaktovat na naší zákaznické lince +420 485 110 116.

Jak vybrat snubní prstýnky? Vybíráme společně s vámi

Materiály

Jedním z rozhodujících faktorů při výběru snubního prstenu je materiál, ze kterého je vyroben.

V naší nabídce si můžete vybrat z bílého, žlutého nebo růžového zlata. Dále máte možnost kombinace barev zlata. O charakteristikách jednotlivých materiálů si můžete přečíst v článku o zlatě.

Profil

Příjemné nošení prstýnku převážně ovlivňuje právě jeho profil. Je pro vás pohodlnější, když je prstýnek zevnitř plochý, nebo kulatý? Pokud si nejste jisti, jaký profil zvolit, nezoufejte, přichystali jsme pro vás stručný přehled všech profilů prstýnků, které u nás najdete.

Nejoblíbenější a dá se říci i nejklasičtější je půlkulatý profil, který je pohodlný a zároveň vhodný na osazený zirkony nebo diamanty. Pokud hledáte ideální poměr mezi trendy designem a pohodlím nošení, tak je dobrou volbou plochý profil.

 • Jak vybrat snubní prstýnky? Vybíráme společně s vámi

  Konkávní profil

  Konkávní profil je ideální pro ty, kteří dávají přednost designovým snubním prstenům. Vnitřní část je plochá a vnější část je lehce zakřivená.

 • Jak vybrat snubní prstýnky? Vybíráme společně s vámi

  Lichoběžný profil

  Lichoběžný profil je moderní variantou snubních prstenů s hladkým vzhledem. Vnitřní i vnější strana prstenu je plochá, strany jsou zahnuté.

 • Jak vybrat snubní prstýnky? Vybíráme společně s vámi

  Plochý profil

  Plochý profil je moderní, jednoduchý a velmi oblíbený především u mužů. Snubní prsten je plochý jak z vnitřní, tak i vnější části.

 • Jak vybrat snubní prstýnky? Vybíráme společně s vámi

  Půlkulatý profil

  Prsteny s tímto profilem jsou silnější, a proto vhodnější na osazení kameny. U půlkulatého prstenu je vnitřní část plochá a vnější kulatá.

 • Jak vybrat snubní prstýnky? Vybíráme společně s vámi

  Trojvlnný profil

  Trojvlnný snubní prsten jistě každého zaujme svým netradičním vzhledem. Vnitřní strana je plochá, vnější zahnutá s třemi vlnkami.

Šířka snubního prstene

Někomu můžou více vyhovovat prsteny úzké a někomu naopak široké. Šířka snubních prstenu záleží především na velikosti vašich rukou. Užší snubní prsteny se hodí pro štíhlé prsty. Naopak širší prsteny doplňují lépe prsty spíše silnější. Podstatné samozřejmě je, aby se vám snubní prsten líbil a byl vám pohodlný.

Jak poznat správnou šířku?

Pro přesnější představu si na našich stránkách můžete vytisknout zkušební pásky šířek prstenů. Tak nejlépe zjistíte, která šířka se nejvíce hodí právě pro vaše ruce.

 • Vytiskněte si soubor, pozor při tisknutí souboru musíte zaškrtnout „skutečná velikost“, jinak nebudou uvedené rozměry odpovídat
 • Vystřihněte si jednotlivé proužky
 • Vyzkoušejte si vystřižené proužky na prstě
Stáhnout zkušební pásek
Jak vybrat snubní prstýnky? Vybíráme společně s vámi

Povrch

Každý snubní prsten z našich kolekcí je vyráběn s lesklým povrchem. Jestliže byste raději zvolili jiný typ povrchu, zavolejte na naši zákaznickou linku +420 485 110 116 nebo napište na info@danfil.cz, vaší objednávku upravíme podle vašeho přání.

Jak vybrat snubní prstýnky? Vybíráme společně s vámi
Jak vybrat snubní prstýnky? Vybíráme společně s vámi

Kameny

Pokud se rozhodnete, že chcete svůj snubní prsten více zvýraznit, můžete jej ozdobit zirkony nebo diamanty. Vyberte si z naší kolekce Casting, ve které jsou již všechny prsteny osazeny.

Také si můžete vybrat některý z prstenů z kolekce Basic a sami se rozhodnout, kolika kameny a jakým způsobem bude osazen. V případě osazování prstenů z této kolekce však jde vybrat pouze diamanty. Pokud jste se rozhodli pro osazení vámi vybraného prstenu z kolekce Basic, kontaktujte nás prosím.

Velikosti prstýnků

Výběr správné velikosti snubního prstenu patří k nejčastějším dotazům našich zákazníků. Proto jsme pro vás připravili podrobný návod zaměřený pouze na výběr velikosti.

Snubní prsteny a jejich cena

Cena snubních prstenů se odvíjí hlavně od zvoleného materiálu a jeho množství. Dále pak cenu ovliňují drahé kameny, jako jsou například diamanty. Pokud máte specifická přání, neváhejte nás kontaktovat nebo navštivte náš showroom v Liberci.

Domluvit si osobní schůzku v showroomu
Jak vybrat snubní prstýnky? Vybíráme společně s vámi

Navštivte náš showroom osobně

Jedná se o ten nejjistější a nejpřesnější způsob, jak zajistit, aby vám snubní prsten co nejvíce vyhovoval. Velmi rádi vás přivítáme v našem showroomu a velikost prstenu přesně změříme a vyzkoušíme, případně vám také poradíme s výběrem prstenů.

Kde nás najdete
Jak vybrat snubní prstýnky? Vybíráme společně s vámi

Projekt "Brand Building pro Danfil Showroom”, f. Danfil Jewellery s.r.o., registrační číslo 461000036, zaměřený na kombinaci digitálního marketingu a osobního přístupu kamenné pobočky a je financován Evropskou unií z Národního plánu obnovy - iniciativa Kreativní vouchery, výzva č. 461, Kreativní vouchery II.

Jsme držiteli následujících certifikátů

Naše platební metody

Chat