Přeskočit navigaci

❤️ NYNÍ PROBÍHAJÍ SLEVY 15 % NA VŠE, NENECHTE SI JE UJÍT! ❤️

O špercích

O našem zlatě

Materiál, který používáme ke zhotovení šperků Danfil, je 14k zlato (585/1000). Jako výrobce jsme registrováni u Puncovního úřadu České republiky a procházíme nezávislými testy kvality našeho zlata.

O našem zlatě

Punc zlata

Všechny šperky jsou opatřeny puncem, jenž zaručuje pravost materiálu. Šperky jsou pravidelně podrobovány kontrolám a díky tomu vlastníme certifikaci, která ubezpečuje naše klienty o správném a bezpečném složení kovů ve špercích. Proto u nás máte jistotu, že jsou vyrobeny z opravdu kvalitního žlutého (AU 585/1000), růžového nebo bílého 14 karátového zlata a splňují přísné normy Vylučování niklu ČSN EN 1811 – problém kovu a Korozní agresivita ČSN ISO 9223 – problém člověka.

Puncovní značky

Žluté zlato

Už před staletími se používalo jako platidlo nebo k výrobě šperků a dekorativních předmětů. Jedná se o velmi vzácný kov, který má výborné vlastnosti, a proto patří k nejhodnotnějším drahým kovům.

I když se mnohým může zdát žlutě zlatý šperk staromódní, stále platí fakt, že se jedná o nadčasovou klasiku a pro snubní prsteny nebo dětské náušnice je žluté zlato tradiční a oblíbenou volbou.

Možné alergie na žluté zlato

Pokud se obáváte možné alergie na kov, volte žluté zlato, u kterého je možnost nesnášenlivosti nejmenší. U žlutého zlata je ve slitině přítomno jen stříbro (dodává potřebnou pevnost), šperk je tedy nejlépe snášen, protože alergie na zlato či stříbro jsou skutečně ojedinělé.

O našem zlatě

Výhody

 • Nevyvolává alergie

  Nepříjemné alergie na žluté zlato se vyskytují jen velmi zřídka.

 • Snadná údržba

  Zlaté šperky se velmi snadno čistí a udržují.

 • Úžasný vzhled

  Vysoký lesk a krásná výrazná barva zlata jsou vždy nepřehlédnutelné.

Nevýhody

 • Reakce na kov

  V ojedinělých případech se může stát, že při zvýšené teplotě, nemoci nebo užívání krémů dětské náušničky ze žlutého zlata změní barvu. V rámci našeho servisu je vyčistíme a znovu se to již neopakuje. Přečtěte si více u nás na blogu.

O našem zlatě

Bílé zlato

Bílé zlato je v posledních letech velice moderní, šperky z něj jsou designově svěží a neotřelé. Oproti zlatu žlutému je u bílého ve slitině přítomen nikl, zinek, stříbro, ale také měď. Jiná technologie výroby má za následek, že bílé zlato bývá o něco dražší než žluté zlato stejné ryzosti.

Možné alergie na bílé zlato

Možnost alergické reakce na bílé zlato je většinou dána přítomností niklu. (Reakce pak mívá podobu drobné kožní vyrážky, zároveň ale není známo, že by zlatnické slitiny s obsahem niklu opravdu působily nějaké škody na zdraví.) Možné uvolňování niklu z bílého zlata použitého k výrobě šperků se přísně řídí evropskými směrnicemi, jejichž naplnění zajišťuje Puncovní úřad ČR (podmínky možné míry uvolňování niklu ze šperkařských kovů viz. nařízení EU 552/2009).

Nikl je nutná příměs a platí, že jeho nežádoucí uvolňování závisí na čistotě příměsi a na technologickém postupu, kterým je bílé zlato vyráběno. Kvalitně vyrobenému bílému zlatu, které Danfil Jewellery výhradně používá, nežádoucí uvolňování niklu v žádném případě nehrozí.

Výhody

 • Vysoká odolnost

  Šperky vyrobené z bílého zlata vynikají svou tvrdostí a odolností.

 • Luxusní vzhled

  Bílé zlato je i díky vrchní vrstvě drahého kovu rhodia vysoce lesklé a zářivé, rhodium zároveň slouží jako ochranná vrstva.

Nevýhody

 • Alergická reakce

  U citlivějších jedinců je možnost výskytu alergické reakce.

Růžové zlato

Růžově zlatá je střední cesta mezi chladně krásným zlatem bílým a poctivě tradičním zlatem žlutým. Jeho barva je žluto-červená s jemným nádechem do růžova. Růžová slitina zlata obsahuje měď, která mu dodává červenavé tóny.

Možné alergie na růžové zlato

Alergické reakce na měď nelze zcela vyloučit. Stejně jako u zlata bílého platí, že záleží na kvalitním technologickém zpracování zlata. Šperky vyrábíme z pečlivě zpracovaného barevného zlata, uvolňování příměsí tedy nenastává.

O našem zlatě

Výhody

 • Vysoký lesk a odolnost

  Růžové zlato se skvěle leští a vyniká tak vysokým leskem a třpytem.

 • Snadná kombinovatelnost

  Šperky z růžového zlata se vizuálně dají skvěle kombinovat s jakýmikoliv šperky ze zlata bílého i žlutého. Vytvoří tak svěží a originální kombinaci.

 • Trendy

  Růžové zlato je dnes velice trendy a v následujících letech v oblibě předčí zlato bílé.

Nevýhody

 • Možné alergie

  Díky přítomnosti mědi ve slitině růžového zlata může ve výjimečných případech dojít ke změně barvy zlata nebo alergické reakci.

 • O našem zlatě

  Dětské šperky

  Při výběru zlata u dětských šperků se řiďte osobním vkusem a nezapomínejte ani na barevnou typologii. Důležitá je barva pleti a vlasů. Pouhým pohledem můžete určit, zda je tón pleti teplý, nebo studený. Podívejte se také na symboliku barev kamenů a doporučení té nejvhodnější barvy kamínku pro vaši princeznu podle její barvové typologie.

  U našich zákazníků jsou nejoblíbenější srdíčka v kombinaci s bílým zlatem, a za nás bychom doporučili velice moderní růžové zlato společně s něžnými kamínky Pink nebo výraznými Mint.

 • O našem zlatě

  Snubní prsteny

  V posledních letech si největší oblibu získalo bílé zlato, které je zároveň velmi kvalitním kovem a v podobě šperku také vkusným a elegantním doplňkem. Snubní prsteny z bílého zlata jsou v současnosti nejvíce oblíbené a prodávané. Nevěsty doplní bílé zlato diamanty a ženichové zůstávají u hladkého celokovového šperku.

  Růžové zlato však také nabývá na oblíbenosti. Je trendy, snadno se kombinuje, jak s bílým, tak se žlutým zlatem a co je jeho největší výhoda, kterou ocení zejména pánové? Jeho barva je natolik neutrální, že splyne s tónem kůže. Pro muže, kteří tak nejsou zvyklí nosit šperky, je to ideální volba, jelikož ho na prstu téměř nezaznamenají.

 • O našem zlatě

  Briliantové šperky

  Při výběru je vhodné vybírat podle barevné typologie ženy a také hlavně podle toho, jaké šperky nosí. Teplému tónu pleti bude slušet žluté zlato, studenému bílé a růžové je kompromis mezi nimi.

  Nejoblíbenější v našem sortimentu jsou šperky z bílého zlata. Nejvíce ale vynikne lesk diamantů v kombinaci se žlutým zlatem. Trendy je pak zlato růžové, které je na východ od nás nejoblíbenější variantou.

  Pokud hledáte nejbezpečnější volbu z pohledu alergií, tak určitě zvolte žluté zlato, ve které nejsou další příměsi.

Projekt "Rodinné Vánoce" f. Danfil Jewellery s.r.o., registrační číslo 0380001185, zaměřený na vytvoření kreativního vánočního marketingového konceptu je financováno Evropskou unií – Next Generation EU v rámci Národního plánu obnovy, iniciativa Kreativní vouchery.

Jsme držiteli následujících certifikátů

Naše platební metody

Chat