Přeskočit navigaci

❤️ NYNÍ PROBÍHAJÍ SLEVY 15 % NA VŠE, NENECHTE SI JE UJÍT! ❤️

O špercích

Kde se nosí snubní prsten

Má se nosit snubní prsten na prsteníčku pravé, nebo levé ruky? A co se stane se zásnubním prstenem po svatbě? Nejednomu z nás se před svatbou v hlavě honí podobné otázky. Proto se vám pokusíme pravidla nošení těchto významných prstenů trošku přiblížit.

Kde se nosí snubní prsten

Žádost o ruku je velmi emotivním zážitkem a významným krokem v životě dvou partnerů. Je zvykem, že během této příležitosti muž daruje své partnerce krásný zásnubní prstýnek.

Na které ruce se nosí zásnubní a snubní prsten?

Před svatbou

Tradice praví, že zásnubní prsten by správně měla žena nosit na prsteníčku levé ruky. Na otázku, proč zrovna na levé ruce, by vám dokázala odpovědět většina z nás protože levá ruka je blíže k srdci.

Proč ale právě na prsteníčku? Odpověď byste mohli hledat u starých Číňanů, kteří přišli s tímto zajímavým vysvětlením, že každý prst na naší ruce reprezentuje významné osoby v našem životě nás samotné, naše rodiče, sourozence, děti a našeho životního partnera.

Na které ruce se nosí zásnubní a snubní prsten?

Během obřadu

Součástí svatebního obřadu je kromě jiného navléknutí snubního prstýnku na prst partnera. V této chvíli se vždy navléká na prsteníček levé ruky.

Po svatbě

U mužů bývá otázka správného místa pro snubní prsten jednoduchá, ve většině případů volí tradiční prsteníček na levé ruce. Pro ženy to už bývá větší oříšek, protože na tomto významném místě už mají prstýnek zásnubní. Možností, jak tuto situaci vyřešit, se nabízí několik.

 • 1

  Oba prstýnky na jednom prstě

  Pokud chcete dodržet tradici levého prsteníčku, můžete po svatbě nosit oba prsteny na jednom prstě. Snubní prsten by měl být pod prstenem zásnubním, protože je tak blíže k srdci. Snubní prstýnky vybírejte tak, aby spolu se zásnubním ladily a byly vám na ruce dohromady pohodlné.

  Na které ruce se nosí zásnubní a snubní prsten?
 • 2

  Oba prstýnky na jedné ruce

  Jestli nechcete dávat oba prsteny na jeden prst, ale chcete, aby byly u sebe, přestěhujte zásnubní prstýnek na prostředníček levé ruky a snubní prsten nechte podle tradice na levém prsteníčku.

  Na které ruce se nosí zásnubní a snubní prsten?
 • 3

  Každý na jednom prsteníčku

  V případě, že jsou oba prsteny hodně výrazné a vy chcete každý nechat vyniknout zvlášť, je ideálním řešením nosit po svatbě zásnubní prsten na prsteníčku pravé ruky a snubní prsten na prsteníčku ruky levé. Dodržíte tak tradici prsteníčků.

  Na které ruce se nosí zásnubní a snubní prsten?
Vybrat prsteny

Projekt "Rodinné Vánoce" f. Danfil Jewellery s.r.o., registrační číslo 0380001185, zaměřený na vytvoření kreativního vánočního marketingového konceptu je financováno Evropskou unií – Next Generation EU v rámci Národního plánu obnovy, iniciativa Kreativní vouchery.

Jsme držiteli následujících certifikátů

Naše platební metody

Chat