Přeskočit navigaci

❤️ Sleva -15 % na všechny kategorie skladem, nenechte si je ujít! ❤️

Kritéria hodnocení diamantů

Čistota diamantu

Čistota diamantu označuje absenci nečistot a inkluzí v diamantu. Přírodní diamanty jsou výsledkem uhlíku vystaveného obrovskému teplu a tlaku hluboko v zemi. Tento proces může vyústit v různé vnitřní charakteristiky nazývané „inkluze“ a vnější charakteristiky nazývané nedokonalosti.

Čistota diamantu

Téměř každý diamant vykazuje drobná „mateřská znaménka“, nazývaná vměstky, které se přirozeně vyskytují, když byl diamant vytvořen hluboko v zemi. Tyto inkluze fungují jako otisky prstů přírody a dodávají každému diamantu jeho jedinečný charakter. Právě díky těmto inkluzím poznáme, že diamant je pravý a ne umělý.

Jaké inkluze lze najít na diamantech?

Mezi nejčastější typy inkluzí patří mraky, krystaly, pérka ,úlomky, praskliny, dutiny, tečky, zákaly, jehly, uzly a růstové roviny. Nicméně inkluzí existuje mnohem více. U mezinárodních certifikátů jsou tyto inkluze zaznamenány v podobě symbolů.

Certifikát čistoty

Na mezinárodním certifikátu se vždy uvádí charakteristika čistoty („Clarity characteristic“), kde se popisují veškeré obsažené inkluze, včetně jejich umístění a rozměrů - viz ukázka certifikátu GIA.

Čistota diamantu

Úrovně čistoty diamantů

Tabulka níže znázorňuje různé úrovně čistoty diamantu. V naší nabídce najdete nejčastěji kameny s čistotou VS1, VS2 a SI1. Čistotu diamantu zkoumá zkušený odborník 10x zvětšující lupou, při normálním světle. Za bezchybný diamant je považován takový, který ani při desetinásobném zvětšení nemá žádný viditelný kaz.

Čistota diamantu

Zlepšení čistoty

Čistota diamantu se může dodatečně vylepšit např. laserovou úpravou, zásah ale musí být jednoznačně popsán v certifikátu, např. „vrtáno laserem“. Klasifikace čistoty pak odpovídá čistotě kamene po úpravě.

 • Váha v karátech

  Váha v karátech

  Váha v karátech udává kolik diamant váží. 1 karát je roven 200 miligramům. Diamanty, které mají více než jeden karát, jsou vyjádřeny v desetinných číslech, například 1,25 karátový diamant. Cena za karát se zvyšuje podle váhy diamantu, jelikož velké kameny jsou vzácnější.

  Dozvědět se více
 • Brus diamantu

  Brus diamantu

  Brus diamantu označuje kvalitu úhlů diamantu, jeho proporce, symetrii faset, brilanci, oheň a jiskření. Tyto faktory přímo ovlivňují schopnost diamantu zářit spolu s jeho celkovou estetickou přitažlivostí a je jedním z nejdůležitějších faktorů diamantu.

  Dozvědět se více
 • Barva diamantu

  Barva diamantu

  Barva diamantu označuje jak bílý nebo bezbarvý daný diamant je. GIA klasifikuje diamanty od D do Z, přičemž D je nejvíce bezbarvý a Z obsahuje patrný hnědý nebo žlutý odstín. Přirozeně zbarvené diamanty mimo normální rozsah barev se označují jako fantazijní/efektní.

  Dozvědět se více
 • Certifikace diamantů

  Certifikace diamantů

  Pokud se rozhodnete si pořídit vzácný drahokam, určitě si chcete být jisti, že je pravý. V Danfil Jewellery nabízíme 4 úrovně certifikátů ke šperkům s diamanty, které potvrzují jejich kvalitu a původ.

  Dozvědět se více

Projekt "Brand Building pro Danfil Showroom”, f. Danfil Jewellery s.r.o., registrační číslo 461000036, zaměřený na kombinaci digitálního marketingu a osobního přístupu kamenné pobočky a je financován Evropskou unií z Národního plánu obnovy - iniciativa Kreativní vouchery, výzva č. 461, Kreativní vouchery II.

Jsme držiteli následujících certifikátů

Naše platební metody

Chat